Pravidla squashe jsou poměrně jednoduchá a trochu připomínají pravidla tenisu, ale s poměrně podstatnými rozdíly, především kvůli tvaru kurtu. Níže zveřejňujeme kompletní sadu pravidel v čerstvém vydání, které se jistě bude hodit začínajícím hráčům

ÚČET
Zápas vyhraje vítěz většiny tří nebo pěti her. Celkový počet her určují pořadatelé soutěže.
Každá hra se hraje do 11 bodů. Hru vyhrává hráč, který získá 11 bodů s náskokem více než 2 body.
Pokud je skóre 10-10, hra pokračuje, dokud rozdíl v bodech hráčů není 2 body. Hru vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů.

Zahřát se
Před začátkem zápasu mají oba hráči možnost až 5 minut (2,5 minuty na stranu) na rozcvičení na hřišti, kde se zápas hraje.
Pokud je míč vyměněn během zápasu nebo pokud je zápas znovu zahájen po určité prodlevě, hráči si míč znovu zahřejí.
Míč si může zahřát kterýkoli hráč během jakékoli přestávky v utkání.

SMĚNY
Slosování začíná odevzdáním. Hráč podávající v první rozehrávce je vybrán roztočením rakety. Poté podávající pokračuje v podání, dokud není výměna ztracena, poté se soupeř stává podávajícím.
Hráč, který vyhrál předchozí hru, podává jako první v následující.
Na začátku každé hry a při podání podání z jednoho hráče na druhého může hráč podávat z obou stran hřiště z prostoru pro podání. Po vítězství v rozehrávce musí podávající pokračovat v podání a střídat strany.
Při podání se hráč musí dotknout alespoň částí jedné nohy podlahy v prostoru pro podání. Při správném podání by mělo být provedeno přímo k přední stěně nad podací čárou a pod vnější čárou. Pokud se míč po podání nehraje z voleje, musí se dotknout podlahy v zadní čtvrtině hřiště naproti straně podání.

SPRÁVNÝ NÁVRAT
Zpětný kop je považován za povolený, pokud je míč před druhým úderem na podlahu, aniž by došlo k porušení pravidel, poslán na přední stěnu nad zvukovou deskou a pod out line a nedotkne se podlahy. Míč se může dotknout boční a/nebo zadní stěny, než dosáhne přední stěny.
Návrat se nepočítá, pokud je míč zasažen po druhém úderu na podlahu, je zasažen nesprávně nebo dvakrát, míč se po returnu dotkne podlahy před dotykem přední stěny, míč se dotkne stěny nebo stropu nad outovou čárou nebo mimo samotnou linii.

ČTĚTE VÍCE
Co léčí skořápka cibule?

PRAKTICKÉ VTIPY
Po správném podání si hráči vyměňují returny, dokud jeden hráč neudělá chybu.
Rally se skládá z podání a řady správných returnů. Hráč vyhraje rozehru, pokud soupeř neprovede platné podání nebo return, nebo pokud se míček dotkne soupeře předtím, než se hráč pokusí vrátit míč (včetně rakety a oblečení).

POZOR: KDYKOLIV BĚHEM HRY NESMÍ HRÁČ ZASAŽIT MÍČ, POKUD HROZÍ NEBEZPEČÍ ZASAŽENÍ SOUPEŘE MÍČKEM NEBO RAKETOU. V TAKOVÝCH PŘÍPADECH JE HRA ZASTAVENA A HRA SE BUĎ HRANÍ ZNOVU (SITUACE „ROK“), NEBO JE SOUPEŘ POKUTOVÁN.

ZASAŽENÍ SOUPEŘE MÍČEM
Pokud hráč zasáhne míč, který se před dosažením přední stěny dotkne protihráče nebo soupeřovy rakety či oblečení, hra se zastaví.
Pokud by podle názoru rozhodčího byl kop vrácen a míč by zasáhl přední stěnu, aniž by se předtím dotkl jiné stěny, hráč, kterému bylo překáženo, vyhrává rozehru, pokud nebyl „ustaven“.
Pokud míč zasáhl nebo mohl zasáhnout, mohla být provedena jakákoli zeď a mohl být proveden správný úder zpět, hraje se „let“.
Pokud by zpětný úder nebyl možný kvůli chybě hráče, který jej provedl, pak tento hráč výměnu ztrácí.

Obrat do protisměru
Pokud se kicker otočí za míčem nebo dovolí míči, aby ho obešel – v každém případě při úderu míče napravo poté, co prošel zleva (nebo naopak) – započítá se TURN hráče.
Pokud míč zasáhne soupeře poté, co se hráč otočí, výměna je přiznána soupeři.
Pokud hráč během tahu zastaví hru, protože mu hrozí, že zasáhne soupeře, hra se hraje. To se doporučuje v situacích, kdy se hráč chce otočit, ale není si jistý pozicí nepřítele.

DALŠÍ POKUSY
Hráč poté, co minul míč, může provést další pokus o odpálení míče.
Pokud by další pokus vyústil v povolený úder, ale míč zasáhl soupeře, hraje se let.
Pokud by takový pokus vyústil v nedovolený výstřel, hráč prohrává rozehrávku.

ZÁSAH DO HRY
Když má hráč právo střílet, soupeř nemá právo do něj zasahovat.
Aby se zabránilo zasahování do hry, musí se soupeř pokusit poskytnout hráči jasný přímý přístup k míči, jasný výhled na míč, prostor pro dokončení švihu s míčem a volnost hrát míčem přímo na kteroukoli část přední strany. stěna.
Hráč, který považuje soupeře za rušení ve hře, může rušení přijmout a hrát nebo přerušit hru. Je lepší přerušit hru, pokud existuje možnost srážky se soupeřem nebo jeho zasažení raketou nebo míčkem.

• Hráč má trest, pokud měl možnost zasáhnout míč a soupeř udělal vše pro to, aby zabránil rušení.
  • Hráč nemá nárok na bye (tj. prohraje výměnu), pokud by míč nevrátil, nebo by nepřijal bránění a pokračoval ve hře, nebo rušení bylo tak minimální, že přístup hráče k míči nebyl omezen.
  • Hráč má právo na bod (tj. do přední stěny.
ČTĚTE VÍCE
Má salát dlouhé kořeny?

KONTINUITA HRY
Hra během hry musí být souvislá od okamžiku prvního podání. Mezi koncem jednoho losování a začátkem dalšího by neměla být žádná prodleva. Mezi každými dvěma hrami je povolena přestávka 90 sekund.
Hráči si mohou v případě potřeby vyměnit oblečení nebo výstroj.

KRVÁCENÍ, ZRANĚNÍ A NEMOC
Pokud dojde ke zranění a dojde ke krvácení, musí být krvácení zastaveno, než může hráč pokračovat ve hře. Hráč má k dispozici přiměřený a dostatečný čas na zastavení krvácení.
Pokud bylo krvácení způsobeno výhradně soupeřovým jednáním, zraněný hráč vyhrává zápas.
Pokud se krvácení obnoví, není povoleno žádné další zdržování, kromě toho, že hráč může pokračovat ve hře a využít 90 sekundové přestávky mezi hrami k péči o ránu a zastavení krvácení. Pokud neexistuje způsob, jak zastavit krvácení, musí hráč zápas vzdát.
U zranění, které nezpůsobuje krvácení, se musí rozhodnout, zda zranění způsobil soupeř, hráč sám, nebo oba hráči.
Pokud je příčinou soupeř, zraněný hráč vyhraje zápas, pokud se nevyhne přerušení hry.
Pokud si zranění způsobil sám, zraněný hráč dostane 3 minuty na zotavení a pokračování ve hře nebo hru vzdá, s 90 sekundovou přestávkou mezi hrami. Pokud jsou na vině oba hráči, zraněný hráč dostane hodinu na zotavení.
Hráč, který je nemocný, musí pokračovat ve hře nebo si může odpočinout tím, že hru vzdá a využije 90 sekundovou přestávku k zotavení. Křeče, malátnost a dušnost (včetně astmatu) jsou považovány za nemoci. Pokud hráč zvrací na hřišti, soupeř vyhrává zápas.

CHOVÁNÍ NA SOUDU
 Agresivní, hrubé nebo zastrašující chování nebude ve squashi tolerováno.
Do této kategorie dále patří: slyšitelné a viditelné nadávky, slovní a fyzické nadávky, hádky s rozhodčím, úmyslné poškození rakety, kurtu nebo míčku, nepřiměřený fyzický kontakt, nadměrný švih rakety, zneužívání rozcvičky, plýtvání časem, pozdní návrat do kurt, poskytování rad během hry (kromě přestávek mezi hrami).

Kompletní soubor pravidel schválený ruským ministerstvem sportu si můžete stáhnout z oficiálních stránek squashové federace na odkazu